cms.homepage
+48 33 860 15 90
Luksus Natury<br/>w sercu Doliny Zimnika

Atrakcje okolicy
 1. Rekreacja
 2. Atrakcje okolicy

25 paź 2020
26 paź 2020
Wspaniałe miejsce
Wspaniałe miejsce

Wspaniałe miejsce

Gmina Lipowa położona jest na południu województwa śląskiego, w zachodniej części Kotliny Żywieckiej, u podnóża masywu Skrzycznego (1257 m n.p.m), najwyższego wzniesienia Beskidu Śląskiego, nieopodal miasta Żywiec. Blisko stąd do przejść granicznych na Słowację - w Zwardoniu i Korbielowie.

Wspaniałe miejsce
Wspaniałe miejsce Wspaniałe miejsce
https://u.profitroom.pl/2018-zimnik-com-pl/uploads/Warstwa-24.jpg https://u.profitroom.pl/2018-zimnik-com-pl/uploads/Fotolia_67335691_Subscription_Monthly_M.jpg https://u.profitroom.pl/2018-zimnik-com-pl/uploads/43688447_xxl.jpg https://u.profitroom.pl/2018-zimnik-com-pl/uploads/Rekreacja/img-1x960.jpg https://u.profitroom.pl/2018-zimnik-com-pl/uploads/stocki/hiking-76874_1920.jpg

Piękne Krajobrazy

Naturalnym bogactwem rejonu Lipowej są lasy i piękne krajobrazy, które kształtowane są przez doliny potoków Leśnianki, Kalonki, Wieśnika i Żarnówki. Urozmaicona rzeźba terenu i bogata szata roślinna tworzy bardzo dobre tereny dla turystyki, rekreacji i różnych form czynnego wypoczynku.

Atrakacyjna okolica Spędź aktywnie wolny czas

Tereny leśne są bardzo atrakcyjne turystycznie, a stosunkowo dobrze rozwinięta sieć szlaków komunikacyjnych sprawia, że są to tereny łatwo dostępne dla turystów. Można tutaj korzystać z licznych szlaków pieszych i rowerowych, które wiodą przez pełne uroku malownicze tereny Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. Panują tu dogodne warunki do uprawiania kolarstwa górskiego, a bliskie sąsiedztwo Jeziora Żywieckiego stwarza możliwości uprawiania sportów wodnych.

W obrębie masywu leśnego Malinowskiej Skały (1150m n.p.m.) rozciąga się piękna panorama widokowa z atrakcyjnymi szlakami, z której podziwiać można wspaniale widoki na Lipową i okolice.

Najpopularniejsze szlaki turystyczne okolicy to:

 • Szlak niebieski: Lipowa - Ostre - Hala Jaskowa - Skrzyczne (1257m n.p.m.)
 • Szlak żółty: Lipowa - Ostre - Dolina Zimnika - Łukaszne - Kościelec - Malinowska Skała łączy się z czerwonym - Jaskinia Malinowska - Biały Krzyż 
 • Szlak zielony: Ostre - Hala Ostre - Muronka - Magurka Radziechowska łączczy się z czerwonym na Baranią Górę

Miejsca, które warto zobaczyć Atrakcje okolicy

1. Ścieżka  Przyrodniczo  -  Dydaktyczna  w  „Dolinie  Zimnika”.  
Jej  trasa  z  licznymi  elementami  edukacyjnymi przebiega przez piękny las na terenie gminy Lipowa. Urządzenia turystyczne i przystanki edukacyjne zlokalizowane  na trasie pozwalają przybliżyć wiedzę o przyrodzie, a także wypocząć na łonie natury. Długość trasy wynosi około 1,5 km. Zaraz obok prowadzi zamknięta dla ruchu, afaltowa droga dla piechurów, rowerzystów i miłośników nordic walkingu. Nieopodal znajdują się również skałki umożliwiające wspinaczkę górską.

2. Wyciąg krzesełkowy na górę Skrzyczne w Szczyrku
Skrzyczne (1257 m n.p.m.) najwyższy szczyt w grupie górskiej Beskidu Śląskiego w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich w Polsce. Stacja dolna – Jaworzyna czynna od 8.30 (weekend) lub od 9.30 (pn.-pt) do 17.00, zimą czynna do ok. 16.00.

3. Muzeum  Browaru  w  Żywcu  
Zostało  uruchomione  9  września  2006  roku  w  wykutych  w  skale  piwnicach leżakowych  żywieckiego  browaru  z  okazji  150  lecia  jego  istnienia.  Muzeum  składa  się  z  18  sal  obejmujących powierzchnię  ok.  1600  m2.  Wnętrza  Muzeum  odwzorowują  proces  powstawania  piwa  w  browarze.  Wizyta rozpoczyna się w Sali Trzech Żywiołów, w której można obejrzeć składniki z których robi się piwo oraz szczegółową  makietę browaru. Kolejne sale  przenoszą  zwiedzających  przy  pomocy  "Wehikułu  czasu"  do  XIX-to  wiecznego Żywca,  gdzie  można  obejrzeć  pracownię  architektoniczną,  zakład  bednarski,  drukarnię,  sklep  kolonialny  czy  galicyjską  karczmę.  Całość  ekspozycji  uatrakcyjniają  multimedialne  pokazy  (zdjęcia,  film,  dźwięk,  projekcja). Zwiedzanie  muzeum  kończą  sale  prezentujące  okres  socjalizmu  oraz  labirynt okraszony dziesiątkami zdjęć, z którego należy znaleźć wyjście.

4. Jezioro Żywieckie 
Zbiornik retencyjny na Sole koło Żywca, położony na granicy Kotliny Żywieckiej i Beskidu Małego.Utworzenie w 1966 r. zbiornika zaporowego spowodowało zalanie wsi, m.in. Tresnej, Zadziela i Starego Żywca.  

* Całkowita pojemność: 94,6 mln m³ 
* Powierzchnia jeziora: 10 km² 
* Wysokość zapory: 39 m 
* Głębokość : 26,8 m 
Możliwość kąpieli, wędkowania, żeglowania, windsurfingu oraz rejsu statkiem wycieczkowym.

5. Leśny Gród w Milówce 
Magiczny zakątek, któremu nie obce są akcenty słowiańskich wierzeń. Znajduje się tu posąg Świętowita, który został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnesa. Jest to  14-metrowa rzeźba wykona z topoli, której pomysłodawcą jest Grzegorz Śleziak (projektant i właściciel ogrodu). W ogrodzie obecna jest również tematyka orientalna, którą w pełni oddaje ogród japoński, ścieżki Feng Shui, jak i reprezentują ją liczne odmiany roślin orientalnych, takie jak drzewko Ginko Biloba czy różne rodzaje bambusów. 

6. Góra Żar w Międzybrodziu. 
Atrakcje: Kolej linowo-terenowa, przejazd w jedna stronę ok. 8 zł (tel. 33 866 11 36),Elektrownia  Szczytowo-Pompowa,  Górska  Szkoła  Szybowcowa,  Wypożyczalnia  Nart  i  Rowerów,  zjeżdżalnia pontonowa, Park Linowy oraz dwie specjalne trasy dla rowerzystów. 

7. Karczma w Jeleśni
Karczma w Jeleśni Jest to jedna z ostatnich oryginalnych karczm w tej części Europy, należąca do najstarszego typu karczmy polskiej o konstrukcji zrębowej oraz cennych walorach historycznych i kulturowych. Data wybudowania karczmy z drzewa modrzewiowego jest trudna do ustalenia. Pewne jest, że w 1608 roku Mikołaj Komorowski założył w Jeleśni folwark, a w niedługim czasie wybudowano okazałą karczmę pańską, która przetrwała do dzisiaj. 

8. Park Miniatur 
Park Miniatur w Inwałdzie to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia.Potrzebne jest tylko kilka minut by przekroczyć granicę. Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków. W Parku Miniatur znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Coloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom.  

9.Ustroń: Leśny Park Niespodzianek, Równica, Czantoria
Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to miejsce, które powinno się odwiedzić. Znajduje się w Ustroniu Zawodziu w Beskidzie Śląskim i jest on jedynym w swoim rodzaju parkiem, który daje możliwość spędzenia czasu dla całych rodzin,  grup  zorganizowanych  w  różnym  przedziale  wiekowym  i  pojedynczych  gości.  Jest  to  również  raj  dla fotografików,  którzy  mają  tu  możliwość  fotografowania  zwierząt  praktycznie  w  naturalnych  warunkach.  Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku. 
Równica - góra owiana legendami, a starzy mieszkańcy Ustronia często nazywają ją Diablą Górą. Turystów przyciągają tutaj niezapomniane widoki oraz karczmy z dobrym i regionalnym jadłem.
Czantoria - Na samym szczycie góry, po czeskiej stronie granicy, znajduje się stalowa wieża widokowa (wstęp płatny) z platformą na wysokości 29 metrów oraz bufet. Na grzbiecie góry, kilkaset metrów na zachód od szczytu, znajduje się czeskie schronisko turystyczne na Czantorii (właściwie pod Czantorią Wielką), zbudowane jeszcze przez niemiecką organizację turystyczną Beskidenverein w 1904. Tam też znajdowało się turystyczne przejście graniczne.
Czantoria Wielka stanowi duży węzeł szlaków turystycznych, którymi można dojść m.in. na Soszów Wielki, Czantorię Małą, Stożek i Tuł oraz do Ustronia, Nydka i Trzyńca (Republika Czeska). Przez szczyt przebiega Główny Szlak Beskidzki im. Kazimierza Sosnowskiego.

10. Pętla Beskidzka 
Pętla Beskidzka to jedna z najpiękniejszych tras Beskidów. Biegnie przez beskidzką Trójwieś, która poszczycić się może bogatą i nadal  żywą  tradycją.  W  trakcie  przejazdu  zobaczyć  można  m.in.:  koniakowskie  muzeum koronkarstwa, tradycyjną chatę Kawuloka w Wiślę oraz malowniczą wieś: Istebna. 

Oferty na wyjątkowy pobyt

Wybierz jedną z propozycji i ciesz się fantastycznym urlopem
Black Friday - Startujemy już dziś ! ofertaA HB + grzaniec

Black Friday - Startujemy już dziś ! ofertaA HB + grzaniec

od 165 /noc
 • Rodzinne
 • min. 2 noce
 • HB - Śniadanie i obiadokolacja
Zobacz szczegóły
Wyjątkowa cena - weekend 30.10-01.11.2020

Wyjątkowa cena - weekend 30.10-01.11.2020

od 200 /noc
 • Spa i wellness
 • min. 2 noce
 • HB - Śniadanie i obiadokolacja
Zobacz szczegóły
Spotkania wigilijne dla firm

Spotkania wigilijne dla firm

 • Dla biznesu
 • 1 noc
 • HB+
Zobacz szczegóły
Halloween - Hot Deal taniej o 40%

Halloween - Hot Deal taniej o 40%

od 180 /noc
 • Sezonowe
 • min. 2 noce
 • HB - Śniadanie i obiadokolacja
Zobacz szczegóły
Listopadowy wypad w góry - Hot Deal

Listopadowy wypad w góry - Hot Deal

od 195 /noc
 • Spa i wellness
 • min. 3 noce
 • HB - Śniadanie i obiadokolacja
Zobacz szczegóły
Święta w Beskidach dłużej=taniej do -35% z pełnym wyżywieniem

Święta w Beskidach dłużej=taniej do -35% z pełnym wyżywieniem

od 0 /noc
 • Rodzinne
 • min. 3 noce
 • FB - Pełne wyżywienie
Zobacz szczegóły
Narciarski wypad w góry z Sylwestrowym ogniskiem

Narciarski wypad w góry z Sylwestrowym ogniskiem

od 326 /noc
 • Sezonowe
 • min. 3 noce
 • HB - Śniadanie i obiadokolacja
Zobacz szczegóły
Cena dnia ze śniadaniem

Cena dnia ze śniadaniem

od 174 /noc
 • Sezonowe
 • dowolna dł. pobytu
 • BB - Śniadanie w cenie
Zobacz szczegóły
Super Środa

Super Środa

od 359 /noc
 • Dla biznesu
 • min. 2 noce
 • HB - Śniadanie i obiadokolacja
Zobacz szczegóły
Przyjaciółki w Spa

Przyjaciółki w Spa

od 725 /noc
 • Spa i wellness
 • 2 noce
 • BB - Śniadanie w cenie
Zobacz szczegóły
Romantyczny Weekend

Romantyczny Weekend

od 530 /noc
 • Romantyczne
 • 2 noce
 • HB - Śniadanie i obiadokolacja
Zobacz szczegóły
Pakiet rocznicowy

Pakiet rocznicowy

od 395 /noc
 • Romantyczne
 • 2 noce
 • Śniadanie i kolacja
Zobacz szczegóły
Romantyczna noc

Romantyczna noc

od 499 /noc
 • Romantyczne
 • 1 noc
 • HB - Śniadanie i obiadokolacja
Zobacz szczegóły
Pakiet Senior 55+

Pakiet Senior 55+

od 230 /os./noc
 • Rodzinne
 • min. 3 noce
 • HB - Śniadanie i obiadokolacja
Zobacz szczegóły
Nie tylko w Dniu Nauczyciela

Nie tylko w Dniu Nauczyciela

 • Dla biznesu
 • 1 noc
 • HB+
Zobacz szczegóły
Konferencje i szkolenia

Konferencje i szkolenia

 • Dla biznesu
 • 2 noce
 • FB - Pełne wyżywienie
Zobacz szczegóły
Trwa ładowanie
mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij