cms.homepage
+48 33 860 15 90
Luksus Natury<br/>w sercu Doliny Zimnika

Narciarstwo
 1. Rekreacja
 2. Narciarstwo

25 sty 2021
26 sty 2021

Wyciągi i trasy narciarskie okolicy Najbliższe trasy już 15 km od Hotelu

Wszystkich pasjonatów aktywnego wypoczynku serdecznie zapraszamy na narty w przepiękne Beskidy. Dla początkujących narciarzy w najnowszym sezonie oddajemy wyciąg narciarski.

Pilsko (1557 m n.p.m.) to drugi po Babiej Górze (1725 m n.p.m.) co do wysokości masyw górski w Beskidzie Żywieckim. Szczyt jest bardzo popularnym wśród turystów miejscem widokowym, z szeroką panoramą na Beskidy Zachodnie, Tatry, góry Słowacji, a przy doskonałej widoczności także na szczyty Sudetów. W okresie zimowym na stokach opadających w stronę Korbielowa działa Ośrodek Narciarski „Pilsko” - to jeden z trzech największych kompleksów narciarskich w Polsce, zaraz po Kasprowym Wierchu w Tatrach to druga co do położenia góra narciarska w kraju.W obrębie nartostrady ośrodka (blisko 20 km tras) funkcjonuje 10 wyciągów orczykowych oraz 1 wyciąg krzesełkowy. Najbardziej godną polecenia jest trasa numer 5, liczy blisko 4500 m długości i należy do dwóch najdłuższych w Polsce. 

Wybrane nartostrady i wyciągi w Szczyrku (35 wyciągów, 60 km tras):

 • Hondarski - wyciąg orczykowy, długość 1288 m, różnica wzniesień 357 m 
 • Ondraszek (niebieski) - Skrzyczne – Jaworzyna, dwuosobowy wyciąg krzesełkowy  najłatwiejsza trasa ze Skrzycznego, długość 5200 m, różnica wzniesień 710 m
 • Widokowa (zielona) - Jaworzyna - Doliny, dwuosobowy wyciąg krzesełkowy, bardzo łatwa, długość 2300 m, różnica wzniesień 400 m 
 • Kaskada (czerwona) - Skrzyczne - Jaworzyna, dwuosobowy wyciąg krzesełkowy, trasa trudna, długość 3100 m, różnica wzniesień 710 m 
 • FIS (czarna) - Skrzyczne - Doliny - Dunacie, trasa wyczynowa, bardzo trudna, posiada licencję Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS na rozgrywanie  zawodów w narciarstwie alpejskim, długość 2800 m, różnica wzniesień 650 m, sztucznie naśnieżona. 
 • Żywiec Sporysz:
  Czarny Grojec I - wyciąg talerzykowy, długość 249 m.
  CzarnyGrojec II - trasa bardzo łatwa do nauki, wyciąg talerzykowy, długość 180 m 
 • Biały Krzyż - wyciąg orczykowy, długość 240 m 
 • Skrzyczne - wyciąg talerzykowy, długość 270 m 
 • Zapalenica - wyciąg orczykowy, długość 490 m 

Wyciąg narciarski 

W 2015r uruchomiliśmy nowy wyciąg narciarski z myślą o wszystkich naszych najmłodszych oraz początkujących narciarzach. Wyciąg usytuowany jest zaledwie 100m od hotelu. Wyciąg ma długość 150m, a stok dzięki swojemu nachyleniu nadaje się zarówno dla początkujących narciarzy jak i tych średnio zaawansowanych po kilkudniowym szkoleniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Gości.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij