cms.homepage
+48 33 860 15 90
Luksus Natury<br/>w sercu Doliny Zimnika

Szlaki turystyczne
  1. Rekreacja
  2. Szlaki turystyczne

29 maj 2022
30 maj 2022
Turystyka aktywna
Turystyka aktywna

Dolina Zimnika

Wytyczone trasy prowadzą wszystkich piechurów doliną Zimnika, zamkniętą dla ruchu - do wyboru jest tutaj nawierzchnia asfaltowa lub równoległa ścieżka dydaktyczna o utwardzonej nawierzchni. 

Spacery i wycieczki Wokół hotelu Zimnik

Zachęcamy do spacerów wzdłuż potoku Zimnik, to jeden z najbardziej urokliwych zakątków naszej okolicy. Wzdłuż doliny Zimnika powstała ścieżka dydaktyczno – przyrodnicza, która zaczyna się na parkingu niedaleko naszego hotelu. Leśną ścieżyną można odbyć kilkukilometrową trasę wsłuchując się w śpiew leśnego ptactwa. Po drodze znajdziemy miejsca do odpoczynku i biwakowania jak również do podgrzania przyniesionej strawy. W drodze powrotnej, przy drodze głównej, warto zatrzymać się przed obeliskiem i krzyżem poświęconym pamięci rozstrzelanych tu 
w 1943 roku, na oczach miejscowej ludności, czterech więźniów. Zlokalizowane wzdłuż ścieżki tablice objaśniają tajemnice beskidzkich lasów. Zachęcamy turystów do odwiedzania naszej urokliwej krainy. 

Szlaki turystyczne wokół hotelu 

  • Niebieski - Lipowa Ostre (539 m) - Hala Jaskowa (950 m) - Skrzyczne (1257 m)
  • Żółty - Lipowa Ostre (539 m) - Dolina Zimnika - Łukaszne - Kościelec (1022 m) -  Malinowska Skała (1152 m)
  • Zielony - Ostre (539 m) - Hala Ostre - Muronka (1017 m) - Magurka Radziechowska (1091 m)
mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij